Info a kontakt

Kino Scéna

M. R. Štefánika 54
Martin
036 01
Slovakia

(bývalý HiFi klub, nad čokoládovňou Bon Bon)


Manažér kultúrneho centra a predseda o.z.:
Jakub Kováč


email: info@kinoscena.sk


web: www.kinoscena.sk
www.facebook.com/kinoscena/


Fakturačné údaje:
M@M o.z.
M.R.Štefánika 54
036 01 Martin

IČO: 42062969
DIČ: 2022562223

O nás

Kultúrne Centrum Scéna v Martine prevádzkuje M@M o.z. Organizujeme rôzne kultúrne podujatia v meste Martin. Hlavné sú však aktivity v multižánrovom priestore pre nadšencov kultúry a takisto aj pre samotných umelcov a interpretov. KC Scéna vzniklo z dôvodu potreby praktickej realizácie kultúry. Zároveň vytvára platformu pre koncerty lokálnych kapiel a rozširuje ponuku multižánrových kultúrnych podujatí v blízkom okolí. Podstatou KC Scéna je zásobiť publikum na jednom mieste hudbou, koncertami, literárno-hudobnými večermi, divadelnými predstaveniami, workshopmi a filmovými produkciami Nedele sú zväčša venované detskému divákovi. 

Cieľom organizácie je objaviť a zviditeľniť mestskú kultúru, a to aj v spolupráci s ďalšími kultúrnymi a vzdelávacími inštitúciami sídliacimi v meste Martin. 

Neoddeliteľnou súčasťou priestorov KC Scéna je aj Kino Scéna. Kino Scéna je od začiatku predurčené prioritne pre alternatívnu filmovú produkciu, teda predovšetkým pre klubové, artové a nezávislé filmy. Kino Scéna taktiež organizuje mnohé filmové festivaly, prehliadky, či rôzne tematické filmové kolekcie. Kino sa okrem toho venuje aj premietaniu alternatívneho obsahu v podobe priamych prenosov, alebo záznamov koncertov, divadelných, či operných predstavení a podobne. Kino Scéna v Martine je obľúbenou zastávkou pre každého fanúšika dobrého a hodnotného filmu, ktorý si chce zároveň film vychutnať vo vysokej kvalite obrazu a zvuku.